Monitoring wizyjny w podmiotach leczniczych
Zapraszamy na szkolenie online “Monitoring wizyjny w podmiotach leczniczych”, które odbędzie się 16 czerwca 2025 r., w godz. 09:00 – 14:00 w formule online (zgłoszenia do 15 czerwca włącznie).
Celem szkolenia jest wyjaśnienie zasad i reguł stosowania monitoringu wizyjnego w podmiotach leczniczych według aktualnego stanu prawnego i z uwzględnieniem zmian jakie zaistniały we wrześniu 2023 roku.
Uczestnicy poznają wszystkie regulacje prawne dotyczące stosowania monitoringu wizyjnego w podmiotach leczniczych, wymagania i warunki odnoszące się do wybranych obszarów i pomieszczeń, praktyczne sposoby wypełniania obowiązku informacyjnego oraz zasady udostępniania nagrań zarejestrowanych w systemach dozoru (monitoringu) wizyjnego.
Szkolenie zostanie uzupełnione o przykłady prawidłowego i nieprawidłowego stosowania monitoringu wizyjnego oraz o omówienie stanowisk organów i orzecznictwa sądów w sprawach dotyczących monitoringu wizyjnego.
Chętnie przeprowadzimy również zamknięte szkolenie w terminie i według programu dostosowanego do potrzeb Twojej organizacji. Napisz do nas na kontakt [małpa] instin.pl i poinformuj czego potrzebujesz!
Dlaczego warto wziąć udział w naszym szkoleniu?
Nasze szkolenia wyróżniają następujące cechy:
- bardzo skomplikowane zagadnienia potrafimy przedstawić w prostej i zrozumiałej formie;
- pokazujemy powiązania pomiędzy zadaniami regulowanymi różnymi przepisami prawa;
- przekazujemy tylko sprawdzoną i użyteczną wiedzę, skupiamy się na faktach, a nie opiniach;
- podpowiadamy praktyczne sposoby wywiązywania się z ustawowych obowiązków;
- dbamy o przyjazną atmosferę podczas szkoleń oraz poczucie bezpieczeństwa uczestników;
- większość uczestników naszych szkoleń to nasi stali klienci.
Dla kogo to szkolenie?
Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do następujących osób:
- kierowników podmiotów leczniczych;
- inspektorów ochrony danych;
- administratorów systemów dozoru (monitoringu) wizyjnego;
- specjalistów ds. bezpieczeństwa;
- pracowników administracyjnych;
- pracowników technicznych;
- informatyków;
- pracowników ochrony;
- przedstawicieli firm ochrony osób i mienia;
- innych zainteresowanych osób.
Program szkolenia
W trakcie szkolenia zostaną udzielone odpowiedzi na następujące pytania dotyczące stosowania monitoringu wizyjnego w podmiotach leczniczych zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych oraz o prawach pacjenta:
- Regulacje prawne dotyczące monitoringu wizyjnego mające zastosowanie w podmiotach leczniczych
- Zasady, wymagania i warunki stosowania monitoringu wizyjnego w wybranych obszarach
i pomieszczeniach podmiotu leczniczego - Rekomendowane sposoby wypełniania obowiązku informacyjnego dotyczącego stosowania monitoringu wizyjnego w podmiotach leczniczych
- Realizacja praw osób obserwowanych oraz udostępnianie nagrań z monitoringu wizyjnego w podmiotach leczniczych
- Przykłady prawidłowego i nieprawidłowego stosowania monitoringu wizyjnego w podmiotach leczniczych (rekomendacje)
- Omówienie wybranych stanowisk Rzecznika Praw Pacjenta oraz orzeczeń sądów powszechnych dotyczących stosowania monitoringu wizyjnego w podmiotach leczniczych
- Generalne obowiązki administratora systemu monitoringu wizyjnego stosowanego w podmiocie leczniczym
A już teraz dowiedz się “Jak prowadzimy szkolenia online dotyczące bezpieczeństwa?“.
Prowadzący szkolenie
Sergiusz Parszowski – szkoleniowiec, audytor i doradca do spraw bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony osób i mienia, bezpieczeństwa osób i organizacji. Kierownik ds. bezpieczeństwa, inspektor ochrony przeciwpożarowej, ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej.
W przeszłości kierownik operatorów i analityk miejskiego centrum monitoringu wizyjnego
w mieście rangi wojewódzkiej, a także koordynator zespołu operatorów monitoringu wizyjnego Stadionu Narodowego w Warszawie. Menadżer ds. bezpieczeństwa w polskich i zagranicznych przedsiębiorstwach, w których tworzył i zarządzał centrami monitoringu wizyjnego. Autor dedykowanych szkoleń dla operatorów monitoringu wizyjnego oraz menadżerów centrów monitoringu. Doradza organizacjom w zakresie stosowania systemów monitoringu wizyjnego, tworzy założenia projektowe tych systemów oraz koncepcje funkcjonowania centrów monitoringu wizyjnego.
Biegły sądowy w specjalizacjach: bezpieczeństwo imprez masowych, zabezpieczenie mienia i osób, zarządzanie kryzysowe i ochrona ludności Współpracownik Polskiej Izby Systemów Alarmowych oraz członek komitetów technicznych ds. systemów alarmowych, mechanicznych urządzeń zabezpieczających oraz usług w ochronie osób i mienia działających przy Polskim Komitecie Organizacyjnym.
Jest autorem wielu artykułów związanych z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym oraz ochroną osób i mienia w czasopismach branżowych, m.in.: „Ochrona i Bezpieczeństwo”, „AS Polska”, „SEC&AS”, Kwartalnik „Terroryzm”. Współautor książek „Bezpieczeństwo społeczności lokalnych. Programy prewencyjne w systemie bezpieczeństwa”, „Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki” oraz „Kryminologia”. Absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Regulamin szkolenia
- szkolenie odbywa się w formule online przy wykorzystaniu platformy zapewnionej przez organizatora
- w szkoleniu mogą brać udział tylko osoby, które zostały zgłoszone przez daną organizację (w przypadku udziału niezgłoszonych osób, zostanie za nie wystawiona faktura z podstawową ceną)
- uczestnicy mają obowiązek logować się do platformy szkoleniowej wyłącznie przy podaniu adresu mejlowego podanego w zgłoszeniu
- płatność odbywa się na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia (termin płatności – 14 dni)
- rezygnacji ze szkolenia można dokonać najpóźniej na 1 dzień roboczy przed szkoleniem
- brak obecności na szkoleniu bez wcześniejszej rezygnacji skutkuje obowiązkiem zapłaty
- faktury, zaświadczenia, materiały szkoleniowe zostaną przesłane drogą elektroniczną
- w przypadku nieotrzymania linku do szkolenia (na 1 dzień przed) prosimy o kontakt telefoniczny
- w przypadku zachowania sprzecznego z zasadami kultury osobistej lub przepisami prawa uczestnik może zostać usunięty ze szkolenia z utrzymanym obowiązkiem zapłaty
- w przypadku odwołania szkolenia zostaniecie Państwo poinformowani drogą elektroniczną
Koszty szkolenia
Szkolenie odbędzie się 16 czerwca 2025 r., w godz. 09:00 – 14:00 w formule online. Zapisując się na szkolenie otrzymasz:
- szkolenie online na żywo (5 godz.)
- materiały szkoleniowe (prezentacja, tekst ustawy, rozporządzenia, dodatkowe materiały)
- zaświadczenie o uczestnictwie (elektroniczne)
- możliwość zadawania pytań także po szkoleniu (przez okres 30 dni)
Cena podstawowa szkolenia: 420,00 zł* (zwolnienie z VAT).
*Koszt uczestnictwa każdej kolejnej osoby z tej samej organizacji zostanie pomniejszony o 100 zł.
Zgłoszenie uczestnictwa
Zgłoszenia na szkolenie “Monitoring wizyjny w podmiotach leczniczych” dokonasz przesyłając wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia którą pobierzesz tutaj (zgłoszenia do 15 czerwca włącznie).
Polecamy również!
Polecamy również nasze szkolenie pt.: “Zastępcze Miejsca Szpitalne – planowanie, przygotowywanie, funkcjonowanie“, które zostanie przeprowadzone 30 maja 2025 r., w godz. 09:00-14:00 w formule online. Więcej informacji tutaj.
Polecamy również nasze szkolenie pt.: “Zadania obronne jednostek samorządu terytorialnego“, które zostanie przeprowadzone 4 czerwca 2025 r., w godz. 09:00-13:00 w formule online. Więcej informacji tutaj.
Polecamy również nasze szkolenie pt.: “Organizacja i realizacja stałych dyżurów w samorządzie lokalnym”, które zostanie przeprowadzone 10 czerwca 2025 r., w godz. 09:00-14:00 w formule online. Więcej informacji tutaj.
Polecamy również nasze szkolenie pt.: “Zadania samorządu terytorialnego w zakresie zarządzania kryzysowego”, które zostanie przeprowadzone 18 czerwca 2025 r., w godz. 09:00-14:00 w formule online. Więcej informacji tutaj.
Polecamy również nasze szkolenie pt.: “System ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach”, które zostanie przeprowadzone 23 czerwca 2025 r., w godz. 09:00-14:00 w formule online. Więcej informacji tutaj.

